Аркани Таро

Традиційна колода Таро складається з сімдесяти восьми карт або Арканів. З них двадцять дві карти, починаючи з нульової (0) – «Дурень», і до XXI-ої – «Мир», називаються Старшими Арканами (великі таємниці). Інші п’ятдесят шість карт, звані Молодшими Арканами (малі таємниці), можна порівняти зі звичайною колодою гральних карт, розділені на чотири масті. Також сорок Молодших Арканов мають по десять пронумерованих карт від Туза (1) до десятки, і шістнадцять карт «двору» з фігурами («Паж», «Лицар», «Королева», «Король»). На протязі довгого періоду картоманти використовували колоди, що складаються тільки з двадцяти двох Старших Арканів, і навіть в наш час вивчення Таро починається зазвичай з цих карт і концентрується на них. Кожен Аркан має свою символіку, атрибути і властивості, що роблять його унікальним, і разом із зображенням дозволяють визначити його смислове значення.

Відправною точкою у вивченні карти є її Основне значення. Характер кожної карти може бути визначений двома словами, перше з яких є найбільш містким терміном, що виражає позитивне значення Аркана, друге – негативне. Це не протилежні за змістом значення, але дві сторони однієї медалі. Уявіть Аркан як подобу людини, сутність якої як би знаходиться між двома полярностями, але зберігає внутрішній баланс. Досвідчений
картомант має можливість пошуку смислових відтінків між цими двома термінами, найбільш відповідних конкретному випадку.

Наступною відправною точкою для картоманта є Ключові слова, що являють собою перелік вторинних значень. Вони, як правило, пов’язані один з одним за змістом, тим самим шикуючись в групу однорідних значень, з яких картомант може вибрати найбільш підходяще для тлумачення Таро. Основні Значення і Ключові слова доповнюють один однє. Перші можуть допомогти в розумінні сполучною концепції, інші дозволяють знайти і інтерпретувати якесь середнє значення між цими двома термінами. Початківцю картоманту не варто боятися вибирати те значення, яке більше підходить за змістом і з Основних Значний, і з Ключових Слів.

Нумерація Аркана є важливим елементом у визначенні значення карти. Кожне число насправді пов’язанє з певними специфічними властивостями, загальними для всіх Арканів, що знаходяться під однаковими номерами.

Мова, якою Таро спілкується з картомантом, є не текстом, а візуальною мовою, що спирається на вплив зображення. Тому сенс Таро картомант осягає, дивлячись на малюнки карт, щоб, завдяки своїй інтуїції, досягти більш точної інтерпретації. Опис Аркана, а саме трактування образів і аналіз зображення, допомагає практикуючому картоманту в інтуїтивному процесі визначення значення. У свою чергу, особливо виділяються і пояснюються окремі елементи зображення, що мають символічне значення.

Будь-який Аркан може інтерпретуватися в контексті чотирьох понятійних груп значень, в залежності від того що більше підходить картоманту. Кожна з цих груп співвідноситься з певною технікою аналізу, інтерпретації, або системою ворожіння.
Душа і Психіка (Самооцінка, Медитація, Духовність): інтерпретація Таро призначена тільки для себе.
Мантика (Результат, Рекомендація, Час реалізації): значення Арканів використовуються для передбачення майбутнього або передбачення майбутніх подій.
Особисте життя (Любов, Робота, Гроші): значення Арканів відносяться до конкретної області та адаптуються до приватного життя кверента.
Езотеричне значення (Каббала, Алхімія, Астрологія): значення Аркана розглядаються з позиції езотеричних навчань, містики і магії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *