Розклади Карт Таро

Розклад – це конфігурація карт, необхідний аспект в тлумаченні Таро. В арсеналі картоманта є багато видів розкладів, з яких вибирається той, який найбільше відповідає темі питання.
Як відкривати карти: картомант розкриває карти, що лежать сорочкою вниз, не розгортаючи по осі, і, залишаючи їх на місці, одну за одною інтерпретує. Фундаментальний принцип, що лежить в основі тлумачення Таро, простий: кожен Аркан має своє значення. Старші Аркани перетасовують і розкладають на столі в певній конфігурації, що називають Розкладом, місце карти – Положенням або Позицією. Кожна позиція розкладу містить один з аспектів відповіді. Тлумачення значення карти Таро відбувається шляхом підсумовування значення карти і позиції, яку вона займає. Наприклад, якщо в позиції, що означає «той, що може допомогти кверенту», знаходиться Аркан «Зірка» (значення «Надія – Оптимізм»), інтерпретація звучатиме так: «кверент повинен бути впевнений в собі».
Для початківця картоманта простіше відкрити відразу всі карти, щоб побачити їх разом, а потім почати їх інтерпретувати. Таким способом значення наступних карт допомагає визначити значення попередніх. По суті, не існує затверджених правил, і якщо картоманту зручніше використовувати таку техніку, не треба соромитися застосовувати її.
Перед тим як приступити до тлумачення карт, треба вирішити для себе деякі питання.
Як сидіти: ворожбит (картомант) та клієнт (кверент) сідають навпроти один одного. Зазвичай розклади розташовуються так, щоб верх карти був направлений в сторону кверента, а низ – в сторону картоманта; якщо ви гадаєте собі особисто, вершина карт так само – від вас, а низ – до вас.
Як тасувати карти: переконавшись, що всі карти в колоді складені однаково (сорочками вгору), картомант тасує колоду і кладе на стіл. Потім кверент підзнімає колоду лівою рукою (якщо він лівша, то правої).
Питання: кверент просить картоманта відповісти за допомогою Таро на конкретне питання.
Як розкласти карти: для кожного розкладу існують свої правила. Картомант розкладає карти в зазначеній для розклада послідовності та у передбаченому порядку.
Далі ми розглянемо різні Розклади для ворожіння, від найпростіших до більш складних, що потребують знання сучасних термінів. Особливості кожного розкладу зазвичай містять:
• Кількість карт: скільки Арканів буде використовуватися в розкладі.
• Використовувані карти: які Аркани використовуються: повна колода або тільки Старші Аркани, або якийсь інший набір карт.
• Час на тлумачення: вказується середній час, що витрачається на роботу з цим розкладом.
• Тематика: вказує на коло питань для певних розкладів. Картомант, знайомий з декількома розкладамм, зможе вибрати той, що підходить темі питання кверента.
• Форма: показує форму розкладу, в тому числі вказує на можливе символічне значення конфігурації.
Форма кожного розклад чітко регламентує послідовність і положення, в якому повинні бути розкладені Аркани. Кожній карті призначене своє місце. Найбільш важливою частиною будь-якого розкладу є опис значення, відповідно до кожної позиції, так як кожна колода Таро має свою специфіку інтерпретації.
Процес тлумачення Таро відбувається шляхом підсумовування значення Аркана і позиції, їм займаної. Коли картомант буде інтерпретувати Аркан з урахуванням всіх позицій, синтезуючи їх значення, окремі відомості складуть повну і розгорнуту картину відповіді. Кожен Розклад, по суті, розроблений таким чином, щоб картомант знайшов найпростіший і ясний спосіб відповіді на поставлене запитання.
Питань, які ми готові поставити картам Таро, безліч, і картомант за допомогою Розкладів зможе адаптувати свою техніку, щоб відповісти на всі. Кожен Розклад дозволяє використовувати різну техніку тлумачення: якісь з Розкладів дуже ефективні для синтезу, інші – для докладної деталізації, треті – завдяки символічним фігурам. Ви можете порівняти це з кулінарією: інгредієнти завжди однакові – Карти Таро – але у кожного розкладі є свій рецепт, придатний для приготування швидкої їжі або вишуканої вечері.
Початківцям, однак, рекомендується відразу пробувати тлумачити значення карти, а потім повторювати спроби знову і знову. Спочатку використовуйте Основне значення і Ключові Слова кожного Аркана буквально. Поступово, у міру набуття досвіду, можна використовувати більш складні, погоджені з різними позиціями значення, найбільш підходящі за змістом до теми питання.
Щоб краще зрозуміти техніку розкладів, розглянемо хоча б один практичний приклад. На практичному прикладі інтерпретація значень буде дещо відрізнятися від наведеного в таблиці значення Старших Арканов, що наочно показує роль синтезу положення карти і значення відповідного Аркана.
Багато майстрів-картоманти враховують при тлумаченні Перевернуті карти, надаючи їм значення, відмінні від Прямих. Це просунута техніка і вона вимагає іншого способу перетасовки карт: колода повинна кілька разів підзніматися, під час чого одну з частин повертають на півоберта і знову перемішують колоду. Завдяки цьому, в розкладі деякі карти виявляються догори ногами, тобто перевернути. Але якщо переворот стався випадково, треба просто випрямити карту і інтерпретувати її як зазвичай.
Розклад «Лінія часу» заснований на уявленні про те, що минуле формує сьогодення, і далі формує майбутнє. Картомант зможе використовувати цей Розклад, щоб вийти за межі
часу, зрозуміти минуле і передбачити майбутнє.
Кількість карт: 3.
використовувані карти: Старші Аркани.
Час ворожіння: 5 хвилин.
Мета: знайти причини даної ситуації і визначити можливий хід її розвитку.
Форма: З карти розкладені в один ряд.
Розклад «Лінія часу» має домінуюче значення для будь-якого картоманта. Комбінація з трьох карт, які представляють собою минуле, сьогодення і майбутнє, насправді, часто є складовою інших, більш складних розкладів. Правильна інтерпретація зв’язку між причинами ситуації (минуле), її сьогоднішнім станом (сьогодення) і потенційним результатом (майбутнє) дозволяє дати кверенту важливу пораду або відомості.
Карта, яка перебуває в другій позиція, являє собою даний стан ситуації, в якій перебуває кверент. Картомант бачить в цій карті еволюцію попередньої карти. Інтерпретуючи її значення, картомант тлумачить її в контексті: «Це те, що зараз».

Картомант, який одночасно може грати роль кверента (якщо ворожить для себе), перед початком гадання тасує колоду, потім кверент підзнімає її лівою рукою. Картомант витягує з колоди три Аркана і розкладає в один ряд. Перша карта кладеться з лівого краю, друга – посередині і третя – справа. Картомант розглядає карти одну за одною і потім приступає до інтерпретації значень Старших Арканів з урахуванням значення кожної позиції. Після тлумачення окремих карт картомант підсумовує їх, і, виробляючи загальний аналіз, виводить підсумок.
Мета розкладу «Лінія часу» полягає не в тому, щоб передбачити, що буде завтра, тому що майбутнє здатне змінювати своє обличчя, і це залежить від наших дій. Завдання картоманта, до якого звернувся кверент, за допомогою розкладу зрозуміти, що впливає на розвиток ситуації. Карти Таро змушують задуматися про причини, які призвели до цієї ситуації, і про те, чим все може закінчитися. Якщо значення карти, яка вказує на майбутнє, позитивне, картомант може заспокоїти кверента тим, що результат буде хорошим. Якщо значення негативне, картомант може за допомогою гадання на Таро вказати, як кверенту змінити ситуацію і поліпшити своє майбутнє.

ПРИКЛАД ГАДАННЯ
Уявіть собі, що вам випали з колоди ці карти: 1. Минуле: Дурень; 2. Теперішнє: Імператор; 3. Майбутнє: Пустельник.

Дурень представляє Минуле – кверент був надмірно безтурботний. Він був щасливий і не дуже турбувався про майбутнє, проводячи дні без мети і не замислюючись ні про що.
Імператор показує Теперішне – Провівши безтурботну молодість, тепер кверент прийняв на себе відповідальність, зобов’язання і гідно керує своїм часом. Можна сказати, що він дозрів.
Відлюдник бачить Майбутнє – Не існує ніяких сумнівів в тому, що кверент стає все більш самодостатнім, але ризикує залишитися на самоті і втратити колишніх друзів.
ВИСНОВОК
Три карти показують процес дорослішання особистості. З безтурботного минулого виростає нове почуття відповідальності. Нинішня ситуація є досить стабільною, і у кверента все буде добре. Проте, рухаючись в тому ж напрямку, він може втратити друзів і тих людей, які були йому дорогі.
Картомант може вказати кверенту на цей негативний момент, і кверент сам вирішить, що йому робити. Якщо він не боїться залишитися на самоті і це його влаштовує, то йому слід і далі йти тим же шляхом. Якщо ж кверент вважає, що буде сумувати за старим друзям, то, безумовно, він у змозі зробити зусилля, щоб наблизити їх до себе, і, тим самим, змінити майбутнє, показане відлюдником.

Майбутнє змінює своє обличчя. Картомант, кажучи про Майбутнє, не повинен вживати слова «Так буде», йому слід говорити: «Так може бути» або «Це може статися». У разі якщо в позиції «Майбутнє» випадає негативна карта, з її інтерпретації можна почерпнути корисні відомості. Той, кого попереджено про розвиток негативної ситуації, може вжити необхідних заходів, щоб змінити на краще своє Майбутнє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *